Sprzedaż firmy

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Zapewnimy Ci kompleksowe wsparcie w ekonomiczno-finansowych aspektach transakcji, maksymalizując wycenę Twojego przedsiębiorstwa oraz zapewniając, że inne istotne dla Ciebie kwestie zostaną uwzględnione w procesie negocjacji z inwestorem. Dopasujemy strukturę transakcji i mechanizm jej rozliczenia do Twoich potrzeb i będziemy wspierać Cię w bieżącym dialogu z inwestorami.

Proces sell side

Analizy

PRZYGOTOWANIE DOKUMENTACJI TRANSAKCYJNEJ

POSZUKIWANIE INWESTORA

OFERTY WSTĘPNE

KOORDYNACJA BADANIA
DUE DILIGENCE

OFERTY WIĄŻĄCE

Podpisanie umowy (SPA)

Zamknięcie transakcji

Nasza wartość to kompleksowe zarządzenie całym procesem

 • Reprezentujemy wyłącznie jedną stronę transakcji 
 • Koordynujemy pracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w proces sprzedaży
 • Doradzamy w wyborze odpowiedniej struktury transakcji mając na uwadze ryzyko i cele właściciela
 • Dbamy o odpowiednią dynamikę procesu
 • Bierzemy aktywny udział w negocjacjach
 •  

Dlaczego warto skorzystać z naszego wsparcia w procesie fuzji i przejęć?

Transakcje fuzji i przejęć są skomplikowanymi, długotrwałymi i czasochłonnymi procesami, w których sukces uzależniony jest od wielu zmiennych. Wiedząc o tym, staramy się: 

 • Maksymalnie Cię odciążyć, tak aby Twój biznes nie ucierpiał na Twoim zaangażowaniu w proces 

 • Odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, zdając sobie sprawę, iż może to być Twoja pierwsza transakcja 

 • Dbać o poufność wrażliwych dla Ciebie informacji, zapewniając bezpieczeństwo przepływu danych dotyczących Twojego przedsiębiorstwa 

 • Wskazać strukturę transakcji maksymalizującą wartość dla Ciebie i Twojej firmy 

 • Mitygować ryzyka, wykorzystując naszą specjalistyczną wiedzę i wieloletnie doświadczenie, ponieważ każda transakcja jest inna

Przykładowy proces maksymalizacji wartości transakcji

Mamy dostęp do globalnych rynków

Dzięki współpracy z firmami zrzeszonymi w międzynarodowej sieci Pandion Partners jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom dostęp do rynków Europy Środkowo-Wschodniej, Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Brazylii, Argentyny, Indii oraz Chin.

Prowadziliśmy również liczne projekty cross-border zakończone sukcesem, zarówno wspierając w zakupie aktywów jak i poszukując inwestora zagranicznego.   

ZESPÓŁ

Karol
Szykowny CFA

Dyrektor Departamentu Fuzji i Przejęć w Navigator Capital Group
Członek Zarządu Navigator Capital Advisory Sp. z o.o.

Artur Wilk

Manager w  Departamcie Fuzji i Przejęć Navigator Capital Group

zaufali nam

Rynek M&A q2 2023

Lipiec 2023 

 • Rynek fuzji i przejęć jest obecnie niezmiernie dynamicznym obszarem, który odgrywa kluczową rolę w restrukturyzacji i rozwoju firm i kształtuje krajobraz biznesowy na całym świecie.
 • W naszym komentarzu eksperckim skupimy się na analizie najnowszych trendów oraz wyzwań, które przed nim stoją. Przyjrzymy się także wpływowi globalnych wydarzeń i zmian gospodarczych na aktywność fuzji i przejęć, aby lepiej zrozumieć, jakie możliwości i ryzyko stwarza ten fascynujący obszar biznesu.
 • Zapraszamy na rozmowę z Arturem Wilkiem – Managerem w Departamencie M&A Navigator Capital w której to odpowiemy na te pytania.

Rynek M&A q1 2023

Kwiecień 2023 

 • Rynek fuzji i przejęć może ulegać zmianom w zależności od ogólnej sytuacji gospodarczej, globalnych trendów, polityki rządu, a także innych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, które mogą mieć wpływ na decyzje dotyczące fuzji i przejęć.
 • W ostatnich miesiącach zauważyliśmy dynamiczne ożywienie w ilości transakcji przede wszystkim w sektorze IT i medycznym.
 • Zapraszamy na rozmowę z Arturem Wilkiem – Managerem w Departamencie M&A Navigator Capital w której to odpowiemy na te pytania.
 

OBRAZ RYNKU ANALIZOWANY w raportach M&A INDEX POLAND

Rynek M&A w Polsce – Podsumowanie Q3 2023

Październik 2023 

 • We współpracy z FORDATA Virtual Data Room przygotowaliśmy raport, w którym opisujemy 3 kwartał 2023 roku na polskim rynku fuzji i przejęć. Wynika z niego, iż w III kw. 2023 roku byliśmy świadkami 94 transakcji. To o 20 więcej niż w III kw. 2022 roku i 2 mniej niż w II kw. 2023 r. Największą transakcją było przejęcie Techland przez Tencent.

Rynek M&A w Polsce – Podsumowanie Q2 2023

Lipiec 2023 

 • We współpracy z FORDATA Virtual Data Room przygotowaliśmy raport, w którym opisujemy 2 kwartał 2023 roku na polskim rynku fuzji i przejęć. Wynika z niego, iż w analizowanym okresie na polskim rynku zrealizowano 96 transakcji fuzji i przejęć. To o 7 więcej niż w II kw. 2022 roku i o 1 więcej niż w I kw. 2023 r. Największa transakcja było przejęcie STS Holding przez Entain CEE.

Rynek M&A w Polsce – Podsumowanie Q1 2023

Kwiecień 2023 

 • We współpracy z FORDATA Virtual Data Room przygotowaliśmy raport w którym opisujemy 1 kwartał 2023 roku na polskim rynku fuzji i przejęć. Wynika z niego, iż w analizowanym okresie na polskim rynku zrealizowano 95 transakcji fuzji i przejęć. W ujęciu branżowym, dominowały sektory Media/IT/Telecom (16%), Przemysł (15%) oraz FCMG (12%).

Rynek M&A w Polsce – Podsumowanie 2022 r.

Styczeń 2023 

 • We współpracy z FORDATA Virtual Data Room przygotowaliśmy raport w którym opisujemy zakończonym roku na polskim rynku fuzji i przejęć. Wynika z niego, iż w 2022 roku, na polskim rynku przeprowadzono 341 transakcji fuzji i przejęć, o ok. 4% więcej niż przed rokiem i o ok. 48% więcej niż w 2020 roku (odpowiednio 328 i 229 transakcji).

Skontaktuj się z nami!

Wypełnij krótki formularz kontaktowy, abyśmy poznali Twoje potrzeby i mogli odpowiedzieć na Twoje pytania

Zapisz się na newsletter

* Pole obowiązkowe

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.